Goodreads.com’da 3260 defa oylanan “Yarışçı” 5 üzerinden 4.22 gibi yüksek bir beğeni oranı aldı

Goodreads.com’da 3260 defa oylanan “Yarışçı” 5 üzerinden 4.22 gibi yüksek bir beğeni oranı aldı

Goodreads.com’da 3260 defa oylanan “Yarışçı” 5 üzerinden 4.22 gibi yüksek bir beğeni oranı alırken okurlar eser ile ilgili 298 yorum bıraktılar. İşte o yorumlardan bazıları;

Yarışçı” bu yıl okuduğum en iyi kitaplardan biri, epik bir hikaye. Aynı zamada bisikletle ilgili şimdiye kadar okuduğum en iyi kitap.
Tom Doig, Okur – Goodreads.com

Harika, doğal ve çarpıcı. Bayıldım. Bisiklete binmeyenler dahi kitabın çekiciliğine kapılacaktır. Krabbé’nin bilinç akışı ve akıcı anlatım biçimin oldukça etkileyici”
John, okur – Goodreads.com

Bir şaheser! Bu kitap müthiş bir monolog ve bilinç akışının muhteşem bir dille anlatımını içeriyor. Bisikletin Hemingway’i gibi anlattığı ve kendi tecrübelerini yaşanmış hikayelerle örnekledirmesine bayıldım. Tim Krabbé şu ana kadar fark edilmemiş ancak kesinlikle dünyanın en iyi yazarlarından biri”
Anton, Okur – Goodreads.com

“Bundan sonra Fransa Turu’nu izlemeye başladım ve bisiklet yarışlarının diğer yarışlardan ne kadar farklı olduğunu kavradım. Doğrusu bu kitabı okumadan önce bisiklete ilgim yoktu. Bir solukta okudum. Bir bisiklet yarışçısının yarış sırasında aklından geçenler inanılmaz. Daha öncesinde herşeyin birinci olmaktan ibaret olduğunu sanırdım. Bu eser tek kelimeyle büyüleyici.”
Badger, Okur – Goodreads.com

“Okuması keyifli ve eğlenceli. İçsel ve etkileşimli. Tim ile bütün bir kitap boyunca beraber pedal çevirdiğimi hissettim. Kitap büyüleyici ve kışkırtıcı, beni son ana kadar içine çekti.”
Sheerwood Plant, Okur – Goodreads.com

“Eğer bisiklete biniyorsanız bu kitaba kesinlikle beş yıldız vereceksiniz. Ben bisikleti sevmeyenleri düşünerek dört yıldız veriyorum. Kesinlikle başka bir kitap. Bisiklet sporunda acı çekmenin güzelliğini anlatıyor ve şimdiye kadar daha iyisini okumadım.”
Will Hoyer, Okur – Goodreads.com

“Sevgiyle yazılmış. Bana bisiklete binme hevesi verdi. Her gün bisiklete binmeye ve küçük yarışlara katılmaya başladım. Daha etkiliyeci olan bir şeyde iyi olmak için nasıl onu takıntı haline getirdiğimizi çok iyi anlatmayı becermesi. Bu eser kitapların incisi. Eminim ki tekrar tekrar okuyacağım.”
Will, Okur – Goodreads.com

“Eğer benim gibi bisikletle yarışıyorsanız tehlikeli bir kitap. 53 yaşında olmama rağmen, tek düşündüğüm daha fazla antrenman yapmak ve yarışacak daha çok dağ bulmak. Zekice kurgulanmış bir hikaye ve bisikletle ilgilenmeseniz bile okumaya değer. Yarışmak, acı ve kendini feda etmek üzerine ve zihininizle bedeninizin sınırlarını tahmin ettiğinizden öteye taşımaktır. Bu harika bir eser.”
Paul Warloski, Okur – Goodreads.com

“Bu kitabı birçok defa okudum ve hiç sıkılmadım.”
Sean Lee, Okur – Goodreads.com

“Bisiklet sporunu sıkıcı bulanlara mutlaka bu kitabı okumalarını öneriyorum. En küçük yarışta bile nasıl bir drama yaşandığını anlayabilecekler. Bunun için bu kitap edebi bir şaheser. Her yarış sezonu başladığında yani her yıl Temmuz ayında bu kitabı tekrar okuyorum.”
David, Okur – Goodreads.com

“Bisiklet kitaplar içinde o bir efsane”
Simon Frederiksson, Okur – Goodreads.com

Yorumları İngilizce dilinde okumak için link;
https://www.goodreads.com/book/show/657466.The_Rider?ac=1&from_search=true

“Yarışçı” eserini Türkçe edinmek için link;
https://zebraska.com.tr/urun/yarisci/

Cyclist UK: "Tim Krabbé'nin yarışı bir kurgu olabilir ancak rota tamamıyla gerçek.”

22/08/2018

Söyleşi | Tim Krabbé

22/08/2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir